Černá Voda

Když sněží

Ski Park – Ramzová
Ramzová (760 m n. m) se nachází 10 km jihozápadně od města Jeseník. Jedná se o významné centrum cestovního ruchu a výchozí místo do Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Právě tyto dvě části Jeseníků od sebe odděluje hluboké Ramzovské sedlo mezi vrcholy Černavou (1103 m n. m.) a Klínem (983 m n. m.). Sedlem vede důležitá silnice a železnice ze Šumperka do Jeseníka a prochází hlavní evropské rozvodí a historická hranice Moravy a Slezska. Ramzová se může pochlubit nejvýše položenou rychlíkovou stanicí v ČR – ve výšce 760 m.

Ski Park – Ostružná
Ski areál Ostružná leží v nadmořské výšce 740 až 835 m n. m.. Na upravovaných severních svazích je 5 vleků s provozem od 9 do 17 hodin s centrálním prodejem jízdenek. Terény jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, snowboarding, ideální pro rodiny s dětmi – dětský vlek, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování, občerstvení. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Králický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k Pradědu.

Ski Centrum Miroslav – Lipová-lázně
Ski centrum Miroslav se nachází v lázeňské obci Lipová-lázně v nadm. výšce 650 až 750 m. Bezprostředně vedle chaty Miroslav jsou 3 vleky Tatrapoma o délce 300, 600 a 1200 m střední obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Sjezdovka je osvětlena a je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby uměle zasněžovány. Lyžaři mohou využít služeb lyžařské školy, skibus, půjčovnu lyží, ski servis, úschovnu lyží, restauraci a rychlé občerstvení. Záchytné parkoviště se nachází přímo u hlavní silnice.

Ski areál Lázeňský vrch – Lipová-lázně
Ski areál Lázeňský vrch se nachází v dolní části obce Lipová-lázně a nabízí lyžařské vleky a sjezdovky pro začátečníky i pokročilé. Na areál navazuje i okruh strojově udržovaných běžkařských tras kolem blízkého Anenského údolí. Poloha areálu přímo u obce je výhodou pro snadné parkování, možnosti ubytování a další služby.